logo przychodnia2023

 

Zaufało nam ponad 220 000 Pacjentów

 

Rak piersi

rozycki 

Dr n. med. Wiesław Różycki-Gerlach

Specjalista chirurg onkolog

Rak piersi (sutka) jest wrogiem kobiet nr 1 w Europie, jak również w Stanach Zjednoczonych.

W Polsce każdego roku rozpoznaje się raka piersi u ponad 17 000 kobiet, a umiera ich ponad 5000. Prognoza zachorowań na  nowotwór złośliwy piersi kobiet w Polsce szacowana jest na ponad 21 000 przypadków w roku 2025.

Przyczyną ciągle zbyt dużej  umieralności z powodu raka piersi w Polsce jest wysoki stopień zaawansowania choroby nowotworowej u pacjentek zgłaszających się po raz pierwszy do lekarza.

Profilaktyczne wykonywanie mammografii kobietom pozwala - według udokumentowanych badań naukowych - obniżyć śmiertelność nawet o 40 %.

Osiągalne jest to dzięki obrazom mammograficznym, które uwidaczniają bardzo małe zmiany nowotworowe, niemożliwe do stwierdzenia w rutynowym badaniu piersi przez lekarza.

Największe korzyści z profilaktycznych badań mammograficznych odnoszą kobiety powyżej 50 roku życia. Metoda ta jest równie skuteczna - zwłaszcza w połączeniu z badaniem USG - u kobiet młodszych w wyjaśnianiu wszelkich nieprawidłowości (zmiany patologiczne) w obrębie piersi.

Badanie  mammograficzne w połączeniu z badaniem palpacyjnym ( manualnym ) piersi.

Przychodnia Specjalistyczna Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii (PFESO) od ponad 25 lat wykonuje badania mammograficzne połączone z badaniem manualnym piersi, przeprowadzonym  bezpośrednio po badaniu mammograficznym. Badanie manualne, wykonywane jest przez doświadczonego lekarza specjalistę radiologa,  posiadającego wieloletnie  doświadczenie w diagnostyce obrazowej  związanej z profilaktyką i wczesnym wykrywaniem raka piersi.

 Zdaniem specjalistów radiologów i chirurgów onkologów , współpracujących z Przychodnią PFESO, łącząc te dwie techniki badania piersi, w oparciu o doświadczenie wynikające dziesiątek  tysięcy już wykonanych i ocenianych badań,  uzyskuje się lepsze i bardziej precyzyjne  wyniki diagnostyczne .

Bezpośredni kontakt pacjentki z lekarzem specjalistą , badającym i opisującym badanie , pozwala również na jednoczasowe ustalenie ewentualnych dodatkowych  zaleceń dotyczących uzupełniających  badań diagnostycznych  ( USG, biopsja cienko lub grubo- igłowa podejrzanej zmiany) niezbędnych do postawienia właściwej diagnozy. Tak wykonywane badanie skraca  tym samym czasokres całej  procedury diagnostycznej i tym samym przyspiesza termin podjęcia ewentualnego leczenia.

Wykrycie nowotworu w jego wczesnym stadium rozwoju zwiększa szansę na skuteczne leczenie, a w wielu przypadkach stwarza możliwość oszczędzającego pierś postępowania operacyjnego bez konieczności jej amputacji.

Przychodnia Specjalistyczna Polskiej  Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii oferuje Paniom swoje usługi z zastosowaniem wysokiej klasy aparatury diagnostycznej  – od stycznia 2019 roku nowoczesnej mammografii Cyfrowej 3D z możliwością tomosyntezy - posiadającej wymagane międzynarodowe certyfikaty jakości.

Jakość aparatury w połączeniu z wysokimi kwalifikacjami personelu wykonującego, jak i specjalistów radiologów oceniających badania, ma decydujące znaczenie w możliwości wczesnego wykrycia nowotworu i jego skutecznego leczenia.

Dr n. med. W. Różycki -Gerlach

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_sutka

http://onkologia.org.pl/nowotwory-piersi-kobiet/#q

http://onkologia.org.pl/wp-content/uploads/Prognozy_2025.pdf

 

 

KONTAKT

Nowy adres:
ul. Mokotowska 15
00-640 Warszawa

 

Przychodnia czynna:
od poniedziałku do piątku

w godz. 12:00-20:00

 

Tel. 22 331 41 40
Tel. 22 428 17 61

E-mail: przychodnia@pfeso.edu.pl

Mapka dojazdu

mapkamini