logo przychodnia2023

 

Zaufało nam ponad 220 000 Pacjentów

 

Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Prof. dr hab. med. Edward Towpik

Prof. dr hab. med. Edward Towpik

specjalista chirurgii plastycznej

 

Problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej są bardzo częste. Występują również u osób starających się dbać o linię - przestrzegających diety i aktywnych ruchowo.
Okazuje się, że przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania i uprawianie sportów nie zawsze są skuteczne - w wielu przypadkach istnieją indywidualne skłonności do przybierania na wadze, niezależne od woli i działań zapobiegawczych.
U mężczyzn nadmiar tkanki tłuszczowej najczęściej odkłada się w okolicy brzucha, u kobiet - w okolicy bioder i ud oraz brzucha i talii.
Na szczęście współczesna chirurgia estetyczna potrafi poradzić sobie z tym problemem. Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej (ang. liposuction) pozwala na zlikwidowanie jej nadmiaru (tzw. depozytów tłuszczowych) w typowych miejscach.
Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę, poprzez niewielkie nacięcia, kaniuli połączonej z aparatem wytwarzającym podciśnienie. Kaniula rozdrabnia i odsysa tłuszcz, który następnie odprowadzany jest na zewnątrz. Można w ten sposób modelować sylwetkę i skutecznie pozbyć się krępujących "krągłości".
Efekt jest trwały - usunięta tkanka tłuszczowa nie ulega regeneracji. W razie potrzeby (bardzo znaczny nadmiar tłuszczu) zabieg można powtarzać.

 

KONTAKT

Nowy adres:
ul. Mokotowska 15
00-640 Warszawa

 

Przychodnia czynna:
od poniedziałku do piątku

w godz. 12:00-20:00

 

Tel. 22 331 41 40
Tel. 22 428 17 61

E-mail: przychodnia@pfeso.edu.pl

Mapka dojazdu

mapkamini